Pet korisne proizvode koji mogu upropastiti dijetu

Video: Kao prijatelj može uništiti brak? - Sve bude dobro. Pitanje 682 od 10/06/15

Čak i ako ste sigurni da jede samo zdravu hranu u meni može biti nekoliko proizvoda koji nisu samo korisna, već i previsoka u kalorija.

U našem današnjem članku, poznati američki dijetetičar Laura Jeffers (Laura Jeffers) od Cleveland Clinic govori šta treba da se ograniči.

Dakle, top 5 visokokalorična superhrane koja može uništiti vaše ishrane:

1. Smoothies

Smoothies, i.e. pomiješana s blender voća s dodatkom mlijeka ili soka, je izuzetno koristan koktel ispunjen vitamina, mikroelemenata i fitonutrijenata drugačije.

Ali, u zavisnosti od sastava vašeg smoothie, ovo piće može sadržavati do 1500 kcal. Samo zamislite! Dakle, preporučujem svojim pacijentima da se fokusira na povrće, uključujući i zeleno lisnato povrće kad kuvaju svoju omiljenu koktel. Onda frape neće biti hranjiv i neće slomiti plan mršavljenja.

2. granola preparata i studenata

Granola kombinira prednosti svojstva različitih biljaka, ali to voljeni američki snack često pripremljena uz dodatak veliki dio biljnog ili životinjskog ulja. To je korisno, ali i opasno za vaš struk grickalice koje se mogu konzumirati u vrlo ograničenim količinama. Šalica granola se sastoji od 400 kcal energije.

Student mješavina, što je jelo sušenog voća i orašastih plodova, su također vrlo bogata kalorijama. Na primjer, jedna šolja badema vam daje dodatnu 500 kcal i zamisliti koliko će ih imati "posla" na pokretnoj traci!

3. Juhe i salate

Mama nam je rekao da jede supu, jer je stvarno korisno. Ali đavo, kao i uvijek, u detaljima: krem ​​juhe može biti vrlo masne i visoke kalorija, ali komad mesa, iako je čini hranjiva juha, dodajte ekstra inča. Isto važi i za salate, koje smo koristili da dopunite majonez, pavlaka i druge poslastice.

Uz restoran supe i salate je još jedna stvar: oni mogu dodati još soli i višak natrija je štetan za bubrege i kardiovaskularnog sistema.

4. Fat-free proizvode

Da, imam žalbu, čak i za njega. Zbogom, masti - zdravo, šećer!

Neki malo masti namirnica, kao što su mlijeko ili sir, stvarno koristan i konvencionalna. Ali često proizvođači dodati malo masti proizvoda ili šećer fruktozni sirup, da produže rok trajanja. To je ono što, nutricionisti nazivaju "prazne" kalorije.

Ljudi su se bojati masti, ali ne vidim ništa loše u tome što ove masti zamijeniti.

5. pljeskavice bez mesa

Šta je to bilo? Kada se osloni na pljeskavice bez mesa, možete očekivati ​​da će dobiti naknadu proteina. Ali s njima, vaše tijelo je prisiljen da duže puno hemikalija da se tu dodati. Osim toga, ne svi znaju da od nepravilna ishrana osoba može dobiti i bolje. Dakle, napraviti izbor u korist više prirodnih i siguran izvor proteina, a ne zanosimo njima.

pravilo 75/25

Ključ za zdravu ishranu, mislim da ne samo pravi izbor proizvoda, ali umjereno. Ne zaboravite da ishrana ne znači svakodnevno bol preko ploče dosadan salatu. Periodično, možete pisati svoj oprost i pojesti nešto ukusno, čak i štetno.

Ja to zovem "pravilo od 75%," tri četvrtine vaše dijete treba da bude zdrava dijeta hrana i jednu četvrtinu - sve ostalo. Vjerujte mi, to je bolje nego "sve ili ništa".
Udio u društvenim mrežama:

Povezani
Izgubio sam dosta kilograma kroz ishranu i vježbe. Sada sam uplašena da sam ponovo upišite gaIzgubio sam dosta kilograma kroz ishranu i vježbe. Sada sam uplašena da sam ponovo upišite ga
Hrane u zabavu za dijeteHrane u zabavu za dijete
Tri od najboljih vitamina za imunitetTri od najboljih vitamina za imunitet
Pripremite ukusne i nutricionista Vijeća sigurnosti Cleveland Clinic, SADPripremite ukusne i nutricionista Vijeća sigurnosti Cleveland Clinic, SAD
Gubitak težine za žene koriste dijetamaGubitak težine za žene koriste dijetama
Fruktorianskaya dijeta: koliko je sigurno?Fruktorianskaya dijeta: koliko je sigurno?
Beba ishrana treba da bude redovan i raznovrstanBeba ishrana treba da bude redovan i raznovrstan
Kuhanje Savjeti za sigurnost dijetetičar Cleveland Clinic, SADKuhanje Savjeti za sigurnost dijetetičar Cleveland Clinic, SAD
Proizvodi koji su korisni za vašu kožuProizvodi koji su korisni za vašu kožu
Osam najgore namirnice za dijabetesOsam najgore namirnice za dijabetes
» » » Pet korisne proizvode koji mogu upropastiti dijetu
© 2018 GuruHealthInfo.com