Približan meni dete 7-8 mjeseci. Primjeri dnevne rutine za bebe 7-8 mjeseci

Svaku mamu i bebu proizvodi vlastitu dnevnu rutinu. Vremenom naučiš da razumiju svoju bebu i biti u mogućnosti da zakaže hranjenja, igru ​​i spavanje, uzimajući u obzir potrebe mrvice, kao i interese cijelu obitelj. Saznajte kako upravljati drugim mame i tate. Njihovo iskustvo može biti vrlo korisno. Pitali smo roditelje čija klinci su sada 7-8 mjeseca, da razgovaraju o svojim režimu djecu i osam priče odabran kao primjer.

Video: Dijete Ishrana avgust 7 Mjeseci

Približan meni dete 7-8 mjeseci. Primjeri dnevne rutine za bebe 7-8 mjeseci
1. dan
6 sati majke grudi
10 h - pire kuvano riža (150 g), jaje des­ struje (1,2 kom.), voćne kaše (50 g) 14 sati - čorba (50 ml), pire krumpir s mesa­-NYM meso (150/20 g), kruh (5 g), žele (30 ml)
18h - jogurt (150 ml), sir (30 g), keksi (5 g)
22 sati - majke grudi
Dan 2 Meni dijete 7-8 mjeseca
6h - majke grudi
10 h - žitarica griz 10% (150 g), sos od jabuka (50 g) 14 sati - mesa čorba (50 ml), hladan pire mrkva pire sa (150/20 g), kruh (5 g) voćnog soka (30 ml) za 18 sati - jogurt (150 ml), sir (30 g), keksi (5 g) za 23 sati - majke grudi
3. dan
6 sati - majke grudi
10 h - heljda griz pire (150 g), jagode i šećer (40 g)
14 h - riblje čorbe (50 ml), tikvice pire sa mljevenim mesom (150/20 g) kompot (30 ml), kruh (5 g)
18h - jogurt (150 ml), ribani sir (30 g) ne­-Chenier (5 g) za 22 sati - majke grudi
4. dan
6 sati - majke grudi
10 h - kaša zob pire sa žumancetom (150 g) pire kajsije (50 g) 14 sati - čorba sa krutoni (50/5 g), krumpir-mrkva pire sa riblje meso (150/20 g) yabloch sok­-ny (30 ml)
18h - ribani sir mlijeko (30/20 ml), jogurt (130 ml), keksi (5 g) za 22 sati - majke grudi
Dan 5 Meni beba 7-8 mjeseci
6 sati - majke grudi
10 h - riža kaša sa šargarepom (150 g) pire jabuke (50 g) 14 sati - čorba (50 ml), biskvit belog hleba (5 g), karfiol pire sa mljevenim mesom (150/20 grama ), žele (30 ml)
18ch- jogurt (150 ml), sir (30 g), keksi (5 g)
22 sati - majke grudi
6. dan
6 sati - majke grudi
10 h - meso juha u supe od povrća (150 g) pire jabuke repe (50 g)
14 h - riblje čorbe (50 ml), kruh (5 g) teletina knedle sa pireom (150/20 g), soka od višanja (30 ml)
18h - jogurt (150 ml), sir (30 g), keksi (5 g) za 22 sati - majke grudi
7. dan
6 sati - majke grudi
10 h - kaša zob pire sa žumancetom (150 g) pire šljive i jabuke (50 z)
14h - čorba (50 ml), krumpir-mrkva pire sa riblje meso (150/20 g), sok od marelica (30 ml),

Razvoj deteta u 7 mjeseci: video

18h - jogurt (1505ml), svježi sir (30g)
22h - majke grudi

Primjeri dnevne rutine za bebe 7-8 mjeseci

Svaku mamu i bebu proizvodi vlastitu dnevna rutina. Vremenom naučiš da razumiju svoju bebu i biti u mogućnosti da zakaže hranjenja, igru ​​i spavanje, uzimajući u obzir potrebe mrvice, kao i interese cijelu obitelj.
Saznajte kako upravljati drugim mame i tate. Njihovo iskustvo može biti vrlo korisno. Pitali smo roditelje čija klinci su sada 7-8 mjeseca, da razgovaraju o svojim režimu djecu i osam priče odabran kao primjer.
Izrada raspored za svoju bebu, ne zaboravite da je većina djece u dobi od 7-8 mjeseci potrebno je:

Dohranu dva ili tri puta dnevno. Plus - 700 ml do 1 litre majčinog mlijeka ili mješavina dnevno. (Saznajte kako da shvati da li je nedostatak majčinog mlijeka ili hrane za bebe mlijeko). U ovim godinama, to je vrijeme da prošire ishrani djeteta i da se poveća porcije. Možete ponuditi svoju bebu Fingerling hranu i pokušati da ga nauči kako se pije iz feeder kup.
Oko 14 sati sna, uključujući i noću i danju spavati. Obično u popodnevnim satima djecu 7-8 mjeseca spava dva puta (ujutro i popodne). Saznajte više o tome koliko vam je potrebno da spavaju za djecu ovog uzrasta.
Vremena za igru, da nauče nove vještine, a za komunikaciju sa vama.

Primjer broj 1: govori mirovanja hranjenje mama osam mjeseci bebe, koja ima još najstarije dete
Ovo je naš raspored u danima kada je moja starija kćerka ne ide na pripremnu nastavu u školi ili u dječji klub.
7.00. Se probudimo. 20 minuta hranim bebu.
7.30. Oskudna igranje na podu sa svojom sestrom. Ako je dobro na vrijeme, ja ih pustiti na verandu.
8.00. Doručak. Ja ne kuhati malo poseban - kupujemo hranu za bebe. Obično dajem bebu riže ili kašu i voćne kaše iz konzerve.
8.30. Opet u igri.
Između 9.00 i 9.30. 15 minuta hraniti mrvicama grudi, a zatim ga je postavio.
11.00. Kid probudi i igra.
Podne je. Ručak - voća i povrća pire iz konzerve.
12.30. Igre.
13.30. Mali doje oko 20 minuta i ponovo otišla u krevet.
15.30. Oskudna probudi i igra.
16.00. 20 minuta jede majčino mlijeko.
17.00. Večera (dječje hrane).
17.30. Ići u šetnju.
18.30. Plivanje.
19.00. Klinac jede majčino mlijeko i otišla u krevet.
1.30. Oskudna obično probudi da jede mlijeko.

PRIMJER 2 №: rekao mirovanja majka osam-dijete koji je boca hranili. Porodica ima stariju djecu.
Ovdje je naš običan dan u Gerken.
8.00. Gera probudi i troši 240 ml smjese.
8.30. Dajem joj je sin hranu za bebe. Za doručak to - veliku teglu voćne kaše.
9.00. Pusti Hera na podu. On puzi svuda za svoje starije sestre - pokušava da učestvuju u njihovim igrama.
10.00. Tiny troši 180 ml preparata i zaspati.
Podne je. Probudi.
12.30. Ručak - velika banka mesa sa povrćem.
13.00. Svi zajedno idemo u šetnju.
14.00. Gera troši 180 ml preparata i ponovo spava.
16.00. Kid budi troši 120 ml smjese, čitamo i igramo.
17.30. Hera se sjedi u stolici i satova, kao što sam kuhati večeru.
18.00. Večera - pola konzerve povrća i voća pire.
18.30. Klinac igra na podu pored mene ili u djeca zajedno sa sestrama.
19.15. Kupanje.
19.45. Gera jede 240 ml, i stavio sam ga u krevet.
PRIMJER 3 №: Rekli radi mama osam beba koja je boca hranili
70% vremena dana provodim na poslu, još 30% provesti na putu. Dakle, imamo dadilju.
6.00. Dizanje.
6.30. Dajem 180 ml beba i antirefluks lijekove.
6.45. Haljina.
7.15. Doručak. Klinac jede četvrt zdjelu kaše, jednom sam ga voćne kaše u blenderu napraviti. Nakon dan, dodati ga u žumance pulpe jaje.
7.45. Imamo malo vremena da se igraju zajedno.
8.30. Dadilja dođe, ja idem na posao. Beba se sprema za krevet: medicinska sestra mijenja pelene, čitanje priča, peva uspavanku i stavio u krevet.
9.00-10.00. Oskudna spava.
10.00. Se probudi, a medicinska sestra mijenja pelene. Oni idu u šetnju.
10.30. Out i mrvica ugriza - na njih s bocom formule mlijeka.
11.30. Za ručak, beba dve kašike jogurt punomasno mlijeko (medicinska sestra dodaje da pola kašičice tla laneno seme) i povrća pire, kuhani u blenderu.
11.50. Priprema za krevet.
12.00-13.30. Sna.
13.30. Dete probudi, medicinska sestra mijenja pelene.
13.35. Razvoju igara.
14.00. 180 ml smjese.
14.15. Igre.
15.00. Priprema za krevet.
15,30-16,15. Sna.
16.15. Dete probudi, medicinska sestra mijenja pelene.
16.20. Oskudne komade.
17.15. Dođem kući i nahraniti bebu - dajući mu 180 ml. Dadilja kaže kako je dan otišla.
17.30. Čuvanje djece lišće. Ja kuhati večeru. Sa radom naš tata vrati.
17.35. Igramo sa bebom.
18.00. Moj suprug i ja imamo večeru. Oskudna sjedi u stolici i izjeda kolačiće.
18.20. Hranim bebu obrok - da li u blenderu povrća i voća pire.
19.00. Idemo u šetnju.
19.45. Kupati mrvice, što ga za masažu i staviti na pidžamu.
20.00. Jede 180-200 ml.
20.15. Mi smo u skladu sa ritual odlaska na spavanje - čisti mliječne zube, čitati knjige, pjevaju uspavanku, i položi ga u jasle.
21.00. On je brzo zaspi! Obično se beba spava preko noći, osim posljednje dvije sedmice, kada se probudio u 2 noći, a zatim na 4 noći i 5 sati. Eh!
Primjer broj 4: idle mama govori osam mjeseci bebe koja je mješoviti hranjenje. Porodica ima starije djece
Nemamo jasan režim - sam opisao kako je naš uobičajeni dan. Hranim na zahtjev Zhenyu, ali pokušaj da ga odvrati od dojke čim planira da ide na posao. Ali imam problem sa crpnom, pa sam hteo da prevedem njegov sin na formuli mlijeko.
7,00-7,30. Sva djeca probude, hranim Zhenyu.
8.00. Kao doručak dva starija brata, Jack jede beba kaša i voćne kaše iz konzerve. Onda sam ponuditi mu bocu sa smjese.
8.30. Ako je beba zaprljane tokom doručka, brzo sam ga operem. Ako on pažljivo pojeo, stavio sam ga na pod da se igra. Njegova braća gledanje crtanih filmova, i imam doručak.
9.00-9.30. Viši igru, a Jack jede majčino mlijeko.
9.30-10.00. Ležao sam na mali krevet.
Dok spava, ja radim sa starijom djecom i trudim se da imam vremena da prati ili čisti.
1130-1200. Jack probudi. I pripremiti djecu za ručak. Klinac hrane za bebe - jar sa mesom i povrćem, kao i voće sos za desert. Takođe sam mu dati nešto hrane prst tipa i za piće posudu s vodom do samog večeru.
13.00. Idemo u šetnju ili na bazen.
14.00-14.30. Trudim se da staviti Zhenyu drugi put. Prije odlaska u krevet da mu dam dojke.
16.00. Jack se budi, a imamo i užinu.
16.00-17.30. Viši igra, i beba jede mlijeko.
17.30. Večeru. Jack dobiva teglu mesa i povrća, a zatim voćne kaše. Čak sam mu bocu mješavina ponudi.
18.00-19.00. Djecu koja se igraju u mirnom, večernje igre.
19.00-19.30. Kupanje. Ponedjeljkom, srijedom i petkom, moja dva starija dječaka se okupati. I utorkom, četvrtkom i subotom kupam mlađi. U nedjelju, sve se istuširam.
20.00-20.30. U pidžami, a ja zauzvrat stog najstarijih sinova sna.
21.00. Hranim i stavite malo Zhenya.
3.00. Kid se budi na ishranu, a onda spavao do jutra.
PRIMJER 5 №: Rekli rade mama sedam mjeseci beba koja se hrani na flašicu
Imamo dva različita rasporeda: jedan za radne dane s dadilja, a druga za vikendom, kad sam cijeli dan proveo kod kuće.
Od ponedjeljka do četvrtka
7.00. Se probudimo, operite, haljina.
7.30. Doručak - Baby žitarica pomiješana s voćne kaše iz konzerve.
8.00. Dadilja dolazi, oni igraju sa bebom, a ja idem na posao.
9.00-10.00 ili 10.30. Prvi naps.
11.30. Ručak - 180 ml smjese polbanki povrće, keksi.
12.00. Klinac igra s dadiljom.
C do 12.30-13.00 14.00-14.30. Oskudna spava po drugi put.
15.00. 180 ml smjese.
15.15. Vremena za igre.
15.45-16.30. Oskudna mogu odrijemati.
16.30. Kod kuće sam. Pusti medicinske sestre i igrati sa bebom.
18.00. Večera - kaša, pomešan sa voćne kaše, a pola konzervu povrća.
18.15. Play.
19.30. Priprema za krevet: kupati bebu, što je masaža, troši 180 ml smjese. Zatim očistiti zube i složen.
20.00. Klinac zaspe do jutra.
Od petka do nedjelje
6.30. Oskudna probudi, a moj suprug i ja ga odvesti u krevet.
7.00. To troši 180 ml smjese.
7.30. Doručak - kaša s dodatkom voćne kaše banaka (2. korak hranjenje).
7.45. Play.
8,30-10,00. Beba spava.
10.00. Opet u igri.
11.30. Ručak - 180 ml smjese polbanki povrća pire, kolači.
Podne je. Igre vremena.
13.00-14.30. Naps.
15.00 ili 15.30. Kid probudi i troši 180 ml smjese.
16.00. Komade.
18.00. Večera - kaša, pomešan sa voćne kaše, a pola konzervu povrća.
19.30. Priprema za krevet: kupati bebu, što je masaža, troši 180 ml smjese. Zatim očistiti zube i složen.
20.00. Oskudna spava.
Primjer broj 6: govori mirovanja dojilja sedam mjeseci beba
Nedavno je naš način rada izgleda ovako:
8.00. Kid probudi i jede majčino mlijeko.
8,15-9,30. igra sa igračke, dok ja doručak, čitam, i da sam se.
Između 9.30 i 11.00 sati. Beba spava (obično 45 minuta).
11.00. Oskudna jesti, onda igrati, okreće i pokušava da puzi oko na deku i dobiti igračke.
11.45-12.30. Ide nazad na spavanje.
12.30. Ručak - 3 supene kašike žitarica, pomešan sa majčinog mlijeka, teglu voćne kaše za bebe hrane, vode u čaši. Nakon ručka, čitamo knjige, ples i pjevaju uz muziku, a ponekad i sastati se sa prijateljima.
14.00-15.00. Naps.
15.00. Feeding.
15,15-17,00. Hodamo (dijete sjedi u kolicima) i kupovinu.
17.00. Večera - 3 kašike žitarica pomiješana s majčinom mlijeku, teglu povrća kaše dječje hrane, vode u čaši.
17.30. Ako imate sreće, mrvice zaspi na kratko, dok sam bio jednostavan večeru.
18.30-19.00. Kupanje. Igramo žmurke peškirom, a moj mali skače smeje.
19.15. Feeding.
19.30. Ležao sam mrvice.
22.00. Budi da jede.
3.30. Feeding.
8.00. Se probudimo, i sve ponovo počinje.
Naša beba još uvijek budi noću. U noći hranjenje kada piskavac mirna, jede bolje. Ne smeta mi ekstra hranjenja, jer on nije imao većih. I ne treba da rade ujutro. Osim toga, beba ne spavam dobro, jer je griženje - da se približi treći i četvrti.
PRIMJER 7 №: rekao je majka u stanju mirovanja sedam mjeseci twin boca hranili
Oni koji imaju djecu rano ustati, čini se neodgovorno naše svakodnevne rutine. Ali bili smo tako udobno. Moj muž radi od ranog jutra do kasne večeri. I samo sa ovim rasporedom, on može provesti neko vrijeme s našim djecu.
10.00. Se probudimo, a svaki od male djece jede 180 ml.
10.15. Djeca igraju na podu, puzi po sobi.
11.00. Doručak - svako dobija teglu voćne kaše (kupujemo hranu za bebe), jogurt i neki prst-tip hrane.
12.00-12.30. Ležao sam decu u krevet.
13.30. Djeca probude. Igramo i čitati knjige.
14.00-14.30. Ručak - supa od povrća, jogurta i Finger food (kriške kuvanu šargarepu, kruške). Nakon djecu pripremio 180 ml smjese.
15.00-16.00. Za nas dolazi baka i djecu koje se bave.
16.00. Djeca spavaju po drugi put.
17.00. Probudite se i igrati na podu s igračkama.
17.45. Jedite do 180 ml.
19.30. Opet spavati.
20.30. Se probudimo, igramo i čitati.
21.45. Jedite do 180 ml.
23.00. Postavljali smo blizanci, a oni spavaju do 10h.
Primjer broj 8: ona govori radni mama koja hrani svog sedam mjeseci beba grudi i izrazivši mlijeko
Ja radim (nastavnik) i doji bebu. Naša dan je konstruiran kako slijedi:
5.00. Nahrani mrvica, mogu promijeniti pelene, a on se vraća na spavanje. I moj muž i ja idemo na posao.
6.45. Opet Feeding. Onda dolazi medicinska sestra, a ja idem u školu.
7.30. Doručak dijete - kaša na majčino mlijeko i 60 grama voća.
9.00-10.00. Na mrvice jutra san.
11.00. Ja sam na poslu da izraze mlijeko. Beba na ručak: 120 ml majčino mlijeko i hrana za bebe tegle - 50 g mesa, povrća, i 50 g 100 g voća.
13.00-14.30. Na mrvice popodnevni odmor.
15.00. Snack - kruška kriške, kuvana šargarepa, i brokoli ili voćne kaše 50 g banaka.
15.30. Lekcije preko - Kod kuće sam. Dojite bebu. Onda igramo zajedno.
17.45. Večera - kaša, povrće pire od 50 g i 50-100 g voća.
19.00. Priprema za san: kupanje, masaža, čitanje i uspavanke.
19.30. Klinac zaspi.
U 2,00-2,30 noć mrvice obično budi u hranjenje.

Prehrani djeteta u 7 mjeseci

Od prvog dana života moja majka vodi računa o njegovom zdravlju. Ona mora imati različite ponekad teške odluke, od kojih zavisi dobrobit bebe. Jedno takvo rješenje - namami u 7 mjeseci. Ono što mogu ući u, koliko meni hranjenja ovaj put i kako pravilno učiniti? Uostalom, pravo dječje hrane u 7 mjeseci - što je vrlo važno da utiče na njen razvoj, rast i formiranje.

Mamac za 7 meseci je potrebno da uđe oprezno i ​​postepeno. Osim toga majčino mlijeko, ili njihove smjese mogu se dopuniti dijeta žitarice, juhe ili povrća pire, voće i bobice. Imate prilično raznovrstan meni dohrane.

Komplementarne djeteline mogu se pripremati od različitih žitarica, kao što su heljda, riža, griz, zob, kukuruz. Možete dodati i svježe voće. Za pripremu juha od povrća možete koristiti krompir, mrkva, kupus (bijeli ili u boji), bundeve, squash, zelenila (praziluk, peršun, mirođija). Ako pronađete jelo za mljevenje kroz sito do glatke, onda se pire.

Međutim, postoje namirnice koje bi trebalo da bude dijete s oprezom davati Meni u 7 mjeseci. To uključuje meso, jogurt, sir i jaja.

Neki pedijatri savjetuju da ne žuri uvođenje dohrane u ishranu mesa. Ako roditelji odluče da pokuša sa 7 mjeseci uključiti hranu, preporučuje se koristiti samo teletina i govedina, i mršav. Kuvano meso isjeckati i dodati ga u pire od povrća. Počinjemo dati pola kašičice i postepeno dovesti do 3-4 kašičice dnevno. Kuhanje juha na mesa čorba je nepoželjno. Ovo jelo je previše složen za krhki probavnog sistema mrvice.

Svježi sir i jogurt za hranjenje beba je najbolje pripremiti svoje obroke koristeći sourdough. Svakodnevno posluživanje: 50 g i 100 ml, respektivno. Ali i posebnu hranu za bebe je lijepo. Samo zapamtite da ako paket naznačeno rok trajanja više od dva tjedna, a zatim korisnih bakterija ne može biti. Međutim, neki pedijatri još uvijek nisu obično savjetuje da uđe u godinu u ishrani jogurt dijete, jer sadrži alkohol.

Također, u prvih sedam mjeseci beba može biti ponuđena jaja. Oni sadrže velike količine lako probavljive korisne proteine, masti, minerala i vitamina. Kuvano žumance funtu, pomiješana s majčino mlijeko ili preparata i dodao da povrća pire. Žumance može ponuditi svaki dan ili svaki drugi dan. Ali, ako se poštuju kožu alergijske reakcije, potrebno je pričekati s ovim proizvodom. A prepelice jaja može se dati tek nakon godinu dana, a poželjno je da se obratite lekaru. Cilj odbijanja - da se prilagode bebu probavnog sistema u različite proizvode, a to je vrlo važno da se ne naudi.

meso

Sedam mjeseci djeca meso kuvano dva puta kroz mašinu za mlevenje mesa ručica (nakon pranja i tuširanja svih njenih dijelova kipuće vode), a zatim meso i dalje prisiljena kroz sito. U osam mjeseci za pripremu dovoljno dvostruko poluge nadjev.

Mljeveno meso pružena prva do 30 grama dnevno (1 žlica), i 8 mjeseci već 45 g (1 1/2 žlica). Iznutrice mogu kuhati pire krompir i sufle. Kao što se koristi pire od povrća ukras. Meso treba dati treći hranjenja, to jest, u popodnevnim satima, žumance inkorporirani u mlijeko kaša, svježi sir i prebačen u večernjim satima i dati novi mamac.

To je vrlo povoljno koristiti posebne dječje konzervirano meso, jetra, jezik. U dobi od sedam mjeseci beba dati homogenizovanu konzervirane hrane, sa osam mjeseci - pyure- oblika. Oni često dodati maslac ili biljno ulje, beskvasni tvorog- soli se stavlja u minimalnim količinama. Proizvodnju i konzerviranog sa povrćem (npr meso pire sa šargarepa).

sedam mesecu beba već mogu dobiti krekere i sedam i pol mjeseci - hleb, kao bijelo i crno, od 20-30 grama dnevno. Dobar da bi vaše dijete ruku u kori da je bio jak i žvakanje - to obavlja desni, zubi, vilice i žvakanja mišići. S obzirom da je dijete u tim godinama aktivno raste zubi, osjećaj čvrste, tvrde hrane je vrlo korisno.

Dakle, u sedmom mjesecu majka i dalje dojenje 3 puta dnevno ili kod djeteta pojavljuje u ishrani tri večera (supa od povrća sa krutoni, mljeveno meso sa povrća kaše i sok za desert).

Video: Power djece u 11 mjeseci Meni

Sedam mjeseci djeca meso kuvano dva puta kroz mašinu za mlevenje mesa ručica (nakon pranja i tuširanja svih njenih dijelova kipuće vode), a zatim meso i dalje prisiljena kroz sito. U osam mjeseci za pripremu dovoljno dvostruko poluge nadjev.

Mljeveno meso pružena prva do 30 grama dnevno (1 žlica), i 8 mjeseci već 45 g (1 1/2 žlica). Iznutrice mogu kuhati pire krompir i sufle. Kao što se koristi pire od povrća ukras. Meso treba dati treći hranjenja, to jest, u popodnevnim satima, žumance inkorporirani u mlijeko kaša, svježi sir i prebačen u večernjim satima i dati novi mamac.

To je vrlo povoljno koristiti posebne dječje konzervirano meso, jetra, jezik. U dobi od sedam mjeseci beba dati homogenizovanu konzervirane hrane, sa osam mjeseci - pyure- oblika. Oni često dodati maslac ili biljno ulje, beskvasni tvorog- soli se stavlja u minimalnim količinama. Proizvodnju i konzerviranog sa povrćem (npr meso pire sa šargarepa).

U sedam mjeseci, dijete može već dobiti krekere i sedam i pol mjeseci - hleb, kao bijelo i crno, od 20-30 grama dnevno. Dobar da bi vaše dijete ruku u kori da je bio jak i žvakanje - to obavlja desni, zubi, vilice i žvakanja mišići. S obzirom da je dijete u tim godinama aktivno raste zubi, osjećaj čvrste, tvrde hrane je vrlo korisno.

Dakle, u sedmom mjesecu majka i dalje dojenje 3 puta dnevno ili kod djeteta pojavljuje u ishrani tri večera (supa od povrća sa krutoni, mljeveno meso sa povrća kaše i sok za desert).

pitanje-odgovor

Šta je sa komade hrane, ako ne i hranu za bebe pire, može doći do gušenja?

Hrana za svoju bebu nije potrebno samljeti, ali treba početi s malim komadima, mikro-dozama. Ako dijete se daje nešto iz čega se može potencijalno ugristi veliki komad, beba Mama sjedi na krilu i njegova majka ga je gledao i jednom odgrizao veliki komad, mama čini kuku prst i uklanja iz usta. Dijete aktivno uči i postepeno uči da žvakati na svoju ruku, kao sada, bezuba čeljust, a zatim oštrim zubima.

Šta ako beba izbacuje čak i vrlo male komade, ili pokušavajući da ih povraća umjesto da proguta?

Mnoga djeca samo tako sebe i rezultat od nedelju ili dve ispljunuti komade i "choke" s vremena na vrijeme, a onda počnu ispljunuti komade "nakon što je jedan" pola - proguta, konačno početi da proguta komade. Mama treba da budu strpljivi i da ne insistiram. U isto vrijeme, dijete mora posmatrati kako drugi ljudi jedu, a ne ispljunu komada.

Kada je mamac više nije samo biti upoznati sa novim proizvodima i počnu da zameni hranjenje?

Dojenja i prelaska na hranu sa zajedničkim stolom - paralelna procesa. Supstitucije Lures hranjenje javlja. Činjenica da je osnovna hranjenje dojke kod djeteta 6 mjeseci ili starije su povezane sa snovima. Mnoga djeca sisaju odlaska na spavanje danju i noću snovi su dojena na buđenje iz sna i svaki dan ujutro sisati noću, posebno prema jutro. A poznavanje mamac i hranu sa zajedničkim stolom javljaju tokom njene majke doručak, ručak i večera. Relativno velike porcije hrane dijete pojede u dobi od oko godinu i starije. Ali, u ovom dobu, deca mogu često perite hranu s mlijekom iz dojke. Vitamina i drugih hranjivih tvari djetetu i dalje prima majčinog mlijeka u dovoljnim količinama i za optimalnu asimilaciju oblika, pod uvjetom da je njegova dojenje pravilno organizovane, i moja majka je ne nedostaje hranjivih tvari.

Šta treba uraditi sa soli, šećera, začina, a možda i štetne tvari (kao što su nitrati) sadržane u ishrani odraslih, koji će pokušati da dijete? Beba hrani sve to nije, tako da bi bilo bolje za vašu bebu od hrane sa zajedničkim stolom?

Hrana ne sadrži sol, šećer, nitrati, i još mnogo toga. I hrana za bebe sadrži. Dječja hrana je napravljen tako da se dijete uči da bez prilagođavanja proizvoda, njegovih komponenti. No Adaptacija sistema za varenje ili po ukusu, niti teksturu niti komponente. Mama zadatak je da nahrani bebu druge namirnice koje mogu napraviti dječje hrane, i da se nastavi spor proces adaptacije gastrointestinalnog trakta djeteta u drugu hranu. Ova adaptacija počelo kada je dijete počelo da guta plodove vode, ukus koji varira u zavisnosti od majke dijete, i nastavili sa početkom novorođenče mlijeko, okus i sastav koji varira ne samo u toku dana, ali čak i tokom hranjenja, i hrane se majka ne hranu za bebe. Dok je dijete jede male količine hrane, prilagođava svoje komponente: so i šećer i nitrata, kao i njegove ostale komponente. A kada će jesti značajne količine hrane, već je dobro u stanju da se nosi sa svim tim.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani
Dojenja djeca. 6-12 mjeseciDojenja djeca. 6-12 mjeseci
Recepti jela od žitarica i tjestenine za djecu od jedne do tri godineRecepti jela od žitarica i tjestenine za djecu od jedne do tri godine
Kozmetologije Novogodišnja dijetaKozmetologije Novogodišnja dijeta
Beba 9 mjeseci svakodnevne rutine. razvoj djetetaBeba 9 mjeseci svakodnevne rutine. razvoj djeteta
Prehrani djeteta u čir na želucu ili dvanaestopalačnom crevuPrehrani djeteta u čir na želucu ili dvanaestopalačnom crevu
Priprema mesa za djecu od jedne do tri godinePriprema mesa za djecu od jedne do tri godine
Pravilnu ishranu djece sa gastritisa. Hronični gastritis sa smanjenim lučenjemPravilnu ishranu djece sa gastritisa. Hronični gastritis sa smanjenim lučenjem
Meni hrane u disbakteriozaMeni hrane u disbakterioza
Efektivna dijeta za žene nakon 30 godinaEfektivna dijeta za žene nakon 30 godina
Ono što mogu jesti (jesti) u akutnom i hroničnog pankreatitisa - korisne proizvode (hrana, hrana)…Ono što mogu jesti (jesti) u akutnom i hroničnog pankreatitisa - korisne proizvode (hrana, hrana)…
» » » Približan meni dete 7-8 mjeseci. Primjeri dnevne rutine za bebe 7-8 mjeseci
© 2018 GuruHealthInfo.com