Borovnice i jabuke spasiti od dijabetesa

Video: Prednosti zeleni čaj, zašto smanjuje stopala, herpesa, dijabetes

Jesti jabuke i borovnice može spriječiti dijabetes, stručnjaci vjeruju iz Amerike. Takva lekovita svojstva voća i bobica zbog sadržaja velikog broja flavonoida, koji imaju korisne osobine.

Video: Šta je mliječ je korisno za pacijente s dijabetesom? recept zobene pahuljice

Američki naučnici '24 pratili dnevni meni, dve stotine hiljada ljudi različitog pola. Na početku studije dijabetes nije bio prijavljen ni u jednoj od testa, ali za neko vrijeme je pronađen dijabetesa tipa 2 u 12.600 ljudi.

Pored toga, učesnici u eksperimentu su bili podijeljeni u grupe koje se razlikuju jedni od drugih u potrošnji obima zdrave hrane. Navijači borovnice, jedite više porcija od jagodičastog voća u dva tjedan, smanjuje rizik od bolesti za 23 posto. Ljudi koji su konzumirali jabuke od pet komada nedeljno, također smanjuje rizik od dijabetesa sa istim podacima.

Video: dijabetes, gojaznost, hipertenzija, živaca - POSLASTICE cikorije. tradicionalna medicina

Stručnjaci to pripisuju prisustvo jabuke i borovnice vlakna i flavonoide. U ovom slučaju ne možete naći zamenu za korištenje voćni sok, zbog vlakana sokovi nikako.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani
Giht povećava rizik od dijabetesaGiht povećava rizik od dijabetesa
Borovnice pomažu u Alzheimerove bolestiBorovnice pomažu u Alzheimerove bolesti
Visok nivo šećera povezana sa depresijom kod dijabetičaraVisok nivo šećera povezana sa depresijom kod dijabetičara
Dojenje štiti od dijabetesaDojenje štiti od dijabetesa
Bolesti desni će se tretirati sa borovnicaBolesti desni će se tretirati sa borovnica
Statini povećavaju rizik od dijabetesa tipa 2Statini povećavaju rizik od dijabetesa tipa 2
Dijabetes Prevencija CDC preporuke u SADDijabetes Prevencija CDC preporuke u SAD
Dijabetes mellitus tip 2 dijabetesaDijabetes mellitus tip 2 dijabetesa
Kod pacijenata s dijabetesom tipa sam našao da razviju svoje inzulinaKod pacijenata s dijabetesom tipa sam našao da razviju svoje inzulina
Dijabetesa i hipertenzije u srednjim godinama dovesti do oštećenja mozgaDijabetesa i hipertenzije u srednjim godinama dovesti do oštećenja mozga
» » » Borovnice i jabuke spasiti od dijabetesa
© 2018 GuruHealthInfo.com