Prehrani djeteta: intervju s nutricionistom Jessica Lehmann

Video: Natalia Taran o uticaju ishrane na razvoj dječjih tobogana +

Dr. Jessica Lehmann, američki nutricionista

Okretanje iz finansijskog sektora u oblasti lepote i zdravlja, registrovan dijetetičar Jessica Lehmann (Jessica Lehmann, RD) otkrio svoj pravi poziv.

Njegovanje svoje prvo dijete, Jessica je upisano u program Masters. Nekoliko godina kasnije, kada je majka troje djece, ona je postala certificirani nutricionista.

Danas Jessica savjetuje hiljada američkih obitelji na uravnoteženu ishranu, kao i predaje nutricionista na Medical College i posjeduje svojoj web stranici.

U našem današnjem razgovoru, dr Lehmann će podijeliti sa vam savjete u vezi prehrani djeteta i adolescenata.

- Ti si zauzeta žena, radeći majka troje dječaka, od kojih je najmlađa nije ni godinu dana. Kako ste uspjeli kombinirati karijeru nutricionista i kućne poslove?

- Balans između posla i porodice može biti teško, ali vredi svaki vaš trud. Nastava na Medicinskom fakultetu i pisanje članaka me nije spriječilo da bude sretna majka.

Divno je kada svaki dan imate vremena učiniti mnogo, a onda zaspati s osjećaj da je prošlo vreme nije uzalud. Naravno, ne svaki dan dati jednostavan i ide kako je planirano. Ali, to je u redu. Barem ja ne osjećaj krivice za izgubljenim vremenom proćerdan.

Potrebna organizacija i samodisciplinu, mnoge stvari treba unaprijed planiran. Pišem liste relevantnih predmeta i komentar prioritet, ostavljajući samo na posao. Na sreću, moj muž mi pomaže puno.

- Recite nam kako ste ušli u sferu ishrane?

- Uvijek sam bio zainteresovan za ishranu i zdravlje. Odrastao sam u porodici koja voli da jede. Nakon dobi sam se preselio u New York, gdje sam počeo imaju problema s alergijama i gojaznosti. Pokušao sam da shvatim šta nije u redu sa mnom, a ovo interesovanje me na kraju dovelo do oblasti dijetetike.

Kao ovjerena nutricionista, ja stalno bavi odnosima između ishrane i zdravlja. Danas sam svjestan mnogih grešaka njegove moći u mladosti. Jasno sam shvatiti da je prirodno, uglavnom biljnom hranom su vrlo dobra za tijelo, trudim se jesti više vlakana, puna proteina i esencijalnih masnih kiselina.

- Šta vam se najviše o svojoj profesiji sviđa?

- Ono što je najbitnije je da sam zapravo pomažu ljudima da poboljšaju svoje zdravlje i kvalitetu života kroz pravilnu ishranu. Samo mislim: ako osoba jede tri puta na dan, svake godine više od 1000 šanse da se pojavi pred njim da bi nešto dobro za vaše tijelo. To je ono što treba uzeti u obzir svaki doručak, ručak i večera - kao priliku u korist sebe, a ne samo kao potreba za popunjavanje želuca.

Drugo, ja predajem dijetetiku studente, budući nutricionisti, medicinske sestre, doktori i roditelji jednostavno. Mogu prenijeti svoje misli o važnosti pravilne ishrane, može postaviti temelje za buduće generacije zdravlja. To je stvarno inspirativno.

Treće, kao majka i kao profesionalni nutricionista mogu biti sigurni da moja porodica jeli uravnotežen. Moje znanje da pomogne voditi brigu o djeci i usaditi u njima dobre navike. Power - je temelj ljepote i zdravlja za sve.

- Većina nas je dobro poznato da trebate jesti pravilno. Ali jednostavno nemam volje da se to uradi. Ono što bi ti predložio normalna zdrava osoba, koja želi da se napravi razlika?

- Imam tri jednostavna početni savjet za svakoga tko želi da jede zdravo:
  • Dodaj dva jela od povrća za doručak, ručak i večera. Svaki dio bi trebao biti veličine vaše šake. To može biti velika jabuka, zelena salata čaše, itd Uvođenje voća i povrća u ishrani će vam dati bitne sastojke: od karbonskih vlakana, vitamina, minerala, bioflavonoida i antioksidansi raznolik. Određeni broj dovoljno za početak.
  • Saznajte kako analizirati svoju ishranu. To se može učiniti na dva načina: 1) Držite časopis, koji će navesti sve ono što jesti i piti. 2) Nabavite kompjuterski program koji će analizirati podatke i preporuke (kao SuperTracker). takvi programi zahtijevaju da unesete osobne postavke (visina, težina, dob, spol, nivo aktivnosti, poseban status), a zatim stvori ih za vas osobno popis preporuke o ishrani.
  • Jesti prirodno. Ovo je vrlo važna stvar! Morate smanjiti sadržaj vaše dijete prerađenih proizvoda (kobasice, paštete, konzervirane hrane, itd ..), i osnova ishrane treba da bude prirodni proizvodi, bez ikakvih hemijskih aditiva. Na primjer, umjesto radnji soka od naranče očiste obične naranče, i umjesto štap kobasice kuhar kod kuće parče svežeg mesa.

Video: Mršavljenje

- Neki roditelji hrane svoju djecu nezdrave hrane samo zato što je zgodan. To je zgodno da ne supu, to je zgodno da se ne bore sa hirovita djeteta za svaku ploču supu. Šta savjet bi vam dati roditeljima?

- Mi je potpuno jasno da je današnji roditelji imaju malo vremena i to je zgodno. Preporučujem vam da planirate jelovnik vašeg djeteta, kažu, nedelju dana unaprijed. Probajte, kada ima vremena za pripremu obroka ispred vremena i ostavili hrane u hladnjaku.

U bilo kojem trenutku kuhati ukusan i zdrav jelo, zaliha se na sve što je potrebno. Držite svoj dom set jednostavnih i hranljive namirnice, kao što su jaja, pasulju, smrznuto povrće, piletina, riba i dr. Lično, često sam kuhati smeđa riža i smoothies, koji su podijeljeni u male, lako odmrznuti porcije, i stavio ih u zamrzivač.

Drugim riječima, morate kombinirati udobnost za sebe i za dobrobit djeteta. Djeca ne treba da trpe zbog nedostatka vremena.

- Koje su neke od tipičnih jela koja kuvate kod kuće?

-  Ja kuhati tjestenina salata i povrća, pirjano piletina sa povrćem i rižom, grah i salsa, domaće pizze. Kada moja djeca traže nešto piletinu ili riblji štapići, trudim se da uravnoteže svoje voće i povrće.

Usput, povrće najbolje je dati djeci u vrijeme kada su umorni i gladni. Dok moji momci igraju, stavio sam na stolu jelo sa svježim povrćem i oni su mogli imati koristi od užinu dok čekate za večeru.

- Vaša djeca uvijek jesti ono što vi nudite? Ako ne, kako se natjecati s njima?

- Pa, njih dvojica su obično sretni da jedu ono što ja predlažem. Trećinu više nestašan i prstima.

Uvijek sam im nude razne za djecu upoznaju sa novim proizvodima i izabrali svoj ukus većine najboljih i korisno. Baš kao i ja da je u mojoj kući uvijek postoji veliki izbor je korisne proizvode, a djeca uzeti ono što im se sviđa.

Davanje izbor - to je jako važno. Ako dijete do suza ne žele jesti kašu - ne na silu, dobiti pristojan zamjena. Prisilni hraneći ga je zobena kaša, nećete postići ništa dobro, ali pokvariti nervni sistem djeteta i razvija snažnu odbojnost prema zdravih obroka za mnogo godina da dođem.

U principu, preporučujem svim roditeljima čitati knjigu Ellyn Satter (Ellyn Satter) «Moje dijete:. Hrane s ljubavlju i zdravog razuma"

- Za neke aktivnosti, kao što su planinarenje na prirodi, roditelji moraju da nabave hrane i pića za grupu. Mnogi uzeti voćni sokovi, kolači i čips. Da li je to dozvoljeno? Kako najbolje hraniti djecu u ovim kampanjama?

- Voćni sokovi i pločice - to je prazne kalorije. Sok može biti malo vitamina C, ali nema dovoljno hranjivih tvari za bebe. Čipovi su visoke u natrija i niskim vlakana. Kolačići - šećer i dodatnih masti. Zdravija alternativa bi bila čista voda i paket voća.

- Kako slatkom vodom može se koristiti za djecu 6-10 godina bez očigledne štete?

- Ja ne želim biti kategoričan i da razgovaraju o konkretnim brojevima. Ali osobno, ja bih se potrudili da moje dijete isključiti iz slatkih pića u korist nešto sigurnije. Ovo može biti voćni smoothie, jogurt, nemasni mlijeko, svježe sok.

- Moje 6 godišnji sin voli svježe mrkve, ima ga svaki dan. Dosta toga, ili treba dati drugo povrće?

- Šargarepe - to je zaista odličan proizvod, a to je velika da je vaš sin jede ga. Ali treba zapamtiti da je naše tijelo je potrebno voće i povrće sa različitim fitohemijskih sastava, što obično se razlikuju u boji. Šargarepa sadrže puno beta-karotena, likopen u paradajzu puno ribizle - masu askorbinske kiseline, itd

Ponuditi djetetu nešto novo, počnite sa povrćem, koje su slične njegov omiljeni šargarepe - repe, repa, paškanata, slatki krumpir. Bilo bi lijepo da ponudi jelo sadrži mješavinu mrkve s drugim voća i povrća (npr ribani jabuka).

Raznolikost - je ključ zdrave ishrane!
Udio u društvenim mrežama:

Povezani
Roditelji kao prijateljiRoditelji kao prijatelji
Oviary neće nedostajati oralnih kontraceptivaOviary neće nedostajati oralnih kontraceptiva
Vagus živac kontrolira težinuVagus živac kontrolira težinu
Bademi su dobri za djecuBademi su dobri za djecu
"La vita Felice" surogata centar Harkovu. Međunarodni centar surogat majčinstvo"La vita Felice" surogata centar Harkovu. Međunarodni centar surogat majčinstvo
Stimulacija mozga može pomoći kod anoreksijeStimulacija mozga može pomoći kod anoreksije
Seksualni odgoj djece: intervju sa stručnjakomSeksualni odgoj djece: intervju sa stručnjakom
Težina program gubitak za djecuTežina program gubitak za djecu
Trans-masti su loše za memorijuTrans-masti su loše za memoriju
Foster djeca poznatihFoster djeca poznatih
» » » Prehrani djeteta: intervju s nutricionistom Jessica Lehmann
© 2018 GuruHealthInfo.com